EDGE-CP24-E3
EDGE™ Adapter Panel, MTP® 24 F, 50 µm multimode (OM3/OM4)
通用规范
| Fiber Category | 50 µm MM (OM3/OM4/OM5) |
Standards
| RoHS | Free of hazardous substances according to RoHS 2011/65/EU |
Design
| Number of Adapters per Panel | 2 |
| Fiber Count | 24 |
| Adapter Type Back | MTP® |
| Adapter Color Back | Aqua |
| Adapter Type Master Level | MTP®/MPO |
| Adapter Color Front | Aqua |
| Number of Adapters | 2 |
Design - Adapter
| Housing Color | Aqua |
| Housing Material | Composite |
| Adapter Style | Standard |
| Adapter Type | MTP® |
Dimensions
| Height | 9 mm |
| Width | 100 mm |
| Depth | 125 mm |
| Weight | 25 g |
Ordering Information
| Shipping Weight | 220 g |
| Shipping Height | 200 mm |
| Shipping Width | 250 mm |
| Shipping Depth | 130 mm |