EDGE-HM-03U
Rack Accessory EDGE™ Horizontal Jumper Manager, 3 rack units
You might also be interested in
Part #
PR2ADJAA1NNNNNNN0PFWF
General Specifications
| Product Number | EDGE-HM-03U |
| Product type | Frames and Cable Managers |
| Access type | Front access |
| Mounting Type | Rack-mount |
| Application | Data Centre, Local Area Network (LAN), Enterprise Networks |
Standards
| RoHS | Free of hazardous substances according to RoHS 2011/65/EU |
Dimensions
| Height | 131 mm |
| Weight | 2.7 kg |
Ordering Information
| Package contents | Horizontal Manager, Installation Guide |
| Shipping weight | 3.2 kg |
| Units per delivery | 1/1 |