POU-2209NNLHI-4A72B3C
UnisubHD Cabinet System Equipped, 2200x900x350 mm, no side walls, no rear wall, no doors, housings left side in rack, horizontal strain relief, interconnect, 10 x Unisub HD 4U, 72 LC APC ports, crimp
General Specifications
| Product Number | POU-2209NNLHI-4A72B3C |
| Product type | Cabinet |
| Access type | Front access |
| Mounting Type | Cabinet-mount |
| Splice option | Yes |
| Application | Fiber to the Premises (FTTP) |
| Pre-terminated | Yes |
Standards
| RoHS | Free of hazardous substances according to RoHS 2011/65/EU |
Design
| Cable Entry Direction | Left |
| Splice protectors type | Crimp |
| Number of ports | 2880 |
Dimensions
| Height | 2200 mm |
| Width | 900 mm |
| Depth | 350 mm |
Ordering Information
| Height Unit | 42 U |
| Units per delivery | 1/1 |