RXD-OSE-KIT-TRAY
Kits for RocketRibbon® Extreme Density Optical Splice Enclosure RXD-OSE Slice Tray, Quantity 1
You might also be interested in
General Specifications
| Product Number | RXD-OSE-KIT-TRAY |
| Application | Data Centre |
| Product type | Closure Kit |
Standards
| RoHS | Free of hazardous substances according to RoHS 2011/65/EU |
Dimensions
| Height | 19 mm |
| Width | 183 mm |
| Depth | 464 mm |
| Weight | 1.18 kg |
Ordering Information
| Package contents | 288F Spice Tray, 2 Pieces Corrugated Tubing, 2 Heatshrinks and 4 Tie Wraps |
| Units per delivery | 1/1 |