UR-2209NNRHI
UnisubHD Cabinet System 2200x900x350 mm, no side walls, no rear wall, no doors, housing mounting right side, horizontal strain relief, interconnect
General Specifications
| Product Number | UR-2209NNRHI |
| Product type | Cabinet |
| Access type | Front access |
| Mounting Type | Cabinet-mount |
| Splice option | Yes |
| Application | Fiber to the Premises (FTTP) |
| Pre-terminated | No |
Standards
| RoHS | Free of hazardous substances according to RoHS 2011/65/EU |
Design
| Cable Entry Direction | Right |
Dimensions
| Height | 2200 mm |
| Width | 900 mm |
| Depth | 350 mm |
Ordering Information
| Height Unit | 42 U |
| Units per delivery | 1/1 |