CXL-S2U
Centrix® XL Empty Housings 2U, for up to 6 Centrix XL cassettes
General Specifications
| Product Number | CXL-S2U |
| Product type | Housings |
| Application | Carrier Networks |
Standards
| RoHS | Free of hazardous substances according to RoHS 2011/65/EU |
Dimensions
| Height | 89 mm |
| Width | 514 mm |
| Depth | 286 mm |
| Weight | 2.6 kg |
Ordering Information
| Height Unit | 2 U |
| Units per delivery | 1/1 |