ECM-RM12-05-93T
EDGE™ Solutions Module 12 F, LC Duplex to MTP® Connector, 50 µm multimode (OM3)
You might also be interested in
General Specifications
| Product Number | ECM-RM12-05-93T |
| Product type | Modules |
| Fibre category | 50 µm MM (OM3) |
| Application | Data Centre |
标准
| RoHS | 无有害物质根据RoHS 2011/65/EU |
Design
| Fibre count | 12 |
| Adapter type back | MTP® |
| Adapter colour back | Turquoise |
| Adapter colour front | Turquoise |
| Adapter type front | Shuttered LC duplex |
| Housing type | Modules |
| Product family | EDGE |
Cable Design
| Polarity | Straight through |
Optical Specification - Hardware
| Module Insertion Loss, Max | 0.5 dB |
| Wavelengths | 850 nm / 1300 nm |
| Fibre category | 50 µm MM (OM3) |
Specifications - Connector A
| 连接器类型 | LC 双工 |
| 研磨 | PC |
| 插芯材料 | 复合材料 |
| 端面类型 | PC |
Specifications - Connector B
| Connector type | MTP® (pinned) |
| Polish | PC |
| Ferrule material | Ceramic |
| 端面类型 | PC |
尺寸
| 宽度 | 103 mm |
| 深度 | 125 mm |
订购信息
| 包装方法 | Individual Blister Packs |
| 每次交付的单元数 | 1/1 |