SPT0N005C1164L1501509
Splitter Minimodule 1x64, Spliced Input, SC UPC Output, 150 cm legs
通用规范
| 产品编码 | SPT0N005C1164L1501509 |
| Splitter type | Modules |
Standards
| RoHS | Free of hazardous substances according to RoHS 2011/65/EU |
Environmental Conditions
| Temperature range, operation | -33 °C - 70 °C |
Design
| Splitter Input Connector | SC UPC |
| Splitter output connector | SC UPC |
Optical Specification - Hardware
| Splitter insertion loss max | 20 dB |
| Splitter PDL (Polarization Dependent Loss) | 0.4 dB |
| Splitter Uniformity | 1.8 dB |
| Splitter Directivity | 55 dB |
Dimensions
| Height | 6 mm |
| Width | 40 mm |
Ordering Information
| Units per delivery | 1/1 |