CCS-LBL-PNL
Optional Jumper Shelf/Label Panel For CCS-01U
Especificaciones generales
| Número del producto | CCS-LBL-PNL |
| Fiber Category | Single-mode (OS2) |
Standards
| RoHS | Free of hazardous substances according to RoHS 2011/65/EU |
Environmental Conditions
| Temperature Range, Installation | -5 °C a 50 °C (23 °F a 122 °F ) |
| Temperature Range, Operation | -20 °C a 60 °C (-4 °F a 140 °F ) |
| Temperature Range, Storage | -25 °C a 70 °C (-13 °F a 158 °F ) |
Design
| Number of Adapters per Panel | 6 |
| Adapter Color Front | Green |
| Adapter Type Front | Shuttered LC |
| Panel or Module Type | EDGE™ |
Cable Design
| Polarity | Classic |
Design - Adapter
| Adapter Type | LC Duplex Shuttered |
Optical Specification - Hardware
| Module Insertion Loss, Max | 0.5 dB |
Connector Specs
| Polish | UPC |
| Connector Type | LC duplex |
| Ferrule Material | Ceramic |
Specifications - Connector A
| Ferrule Material | Ceramic |
Dimensions
| Weight | 0.08 kg |
Ordering Information
| Module Capacity | 12 |
| Units per Delivery | 1/1 |