EDGE-CS12-AD
EDGE™ Field-Term Kassette 12 F, 50 µm Multimode (OM4)
General Specifications
| Product Number | EDGE-CS12-AD |
| Fiber Category | 50 µm MM (OM4) |
| Splice option | Yes |
Design
| Fiber Count | 12 |
| Splice Tray Type | EDGE™ splice field-term cassette |
| Number of Splice Trays | 1 |
| Adapter Type Master Level | Shuttered LC Duplex |
| Adapter Color Front | Aqua |
| Adapter Type Front | Shuttered LC |
| Housing Type | EDGE |
| Panel or Module Type | EDGE |
| Fiber Capacity | 12 |
| Number of Adapters per Panel | 6 |
光缆设计
| 光纤芯数 | 12 |
Design - Kupplung
| Kupplungsgehäusefarbe | Türkis |
| Kupplungsgehäusematerial | Kunststoff |
| Kodierte Kupplung | Ja |
| Shuttered adapter | Yes |
| Adapter Type | LC Duplex Shuttered |
| Insert | Ceramic |
尺寸
| 高度 | 12 mm |
| 宽度 | 90 mm |
| 深度 | 176 mm |
运输尺寸
| 高度 | 25 mm |
| 宽度 | 247 mm |
| 深度 | 135 mm |
订购信息
| Shipping Weight | 0.119 kg |
| Shipping Height | 25 mm |
| Shipping Width | 247 mm |
| Shipping Depth | 135 mm |
| 每次交付的单元数 | 1/1 |